Geleneksel Türk Atçılığı EQUIST Fuarı’nda

Türkiye’de sadece yarış atçılığı 65 bin kişiye istihdam sağlayarak her geçen yıl sektörel bazda büyüme gerçekleştirmektedir. Yarış atçılığının yanısıra geleneksel atçılığın da önemli bir noktada olduğunun altını çizen EKO Fuarcılık Fuarlar Müdürü Altınay Bekar; “Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, EQUIST’in ilk günden itibaren önde gelen destekçilerindendir. EKO Fuarcılık olarak geleneksel Türk atçılığının önemi konusunda farkındalık yaratmak bizler için son derece önemlidir.  EKO; atlı cirit, atlı okçuluk, atlı kızak, rahvan gibi geleneksel atlı branşların bir kez daha at tutkunları ile buluşması için 5. kez Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Altınay Bekar; “TGSDF’ye bağlı 133 atlı cirit, 84 atlı okçuluk, 90 rahvan ve 48 atlı kızak branşlarını içinde bulunduran atlı branş kulüpleri ile birebir çalışarak EQUIST bünyesinde geleneksel atçılığın tanıtımı konusunda çalışmalarımız devam ediyor,” diye ekledi.

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST – İstanbul Horse Show

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show, 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde yer alan İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek. EQUIST’ in katılımcılarının büyük çoğunluğu at ve binicilik dünyasının önemli markalarını temsil edecek. At ve binici kıyafetleri, at üreme, besleme, bakım, tedavi, taşıma, spor ve yarışma amaçlı eğitim, box, tavla, açık-kapalı manej gibi sektörün her türlü gereksinimine yanıt verecek ürün ve hizmet gruplarının örnekleri, EQUIST’de sergilenecek. Türkiye’den fuarı ziyaret edecek olan amatörler ve profesyonel at camiası üyeleri dışında, Ortadoğu ve Arap ülkeleri ile Orta Asya Türki Cumhuriyetleri’nden katılımın yüksek olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir