Doğa Evleri Fuarı, doğada yaşamın kapılarını açıyor

30 Mayıs’ta Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açacak olan Türkiye’nin ilk Doğa Evleri Fuarı; Nature Houses Show, doğada yerleşik yaşama geçmek için bahçeli bir ev arayışında olanlara, hem bilgi hem cesaret verecek. EKO Fuarcılık tarafından düzenlenen Doğa Evleri Fuarı, 6. EQUIST Uluslararası At ve Binicilik Fuarı ile birlikte, doğada yaşam ayrıcalığını 3 gün boyunca ziyaretçilerine farklı sürprizlerle sunacak.

Şehirlerde pahalı, sağlıksız ve güvende hissettirmeyen kaotik yaşam koşulları, bahçeli müstakil doğa evlerini giderek daha önemli bir yaşam alternatifine dönüştürüyor. EKO Fuarcılık tarafından, 30 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 6. EQUIST Uluslararası At ve Binicilik Fuarı ile birlikte gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk Doğa Evleri Fuarı, NATURE HOUSES SHOW 2024 doğada yerleşik yaşama geçmeyi planlayanların ilham kaynağı olacak.

NATURE HOUSES SHOW 2024, şehirden uzak bahçeli bir ev arayışında olanlara, arsa projelerinden, Ahşap Yapı Yönetmeliği’ne kadar, doğada bahçeli müstakil yaşamın farklı alanlarına ilişkin bilgi ve seçenekleri sunacak. Nature Houses Show 2024 ziyaretçileri, fuarı ücretsiz gezme olanağına sahip olacakları gibi, birbirinden ilginç sürprizlerle cazip deneyimler yaşayacaklar.

Doğa Evleri Sektörü doğuyor…

Eko Fuarcılık Genel Müdürü İlker Altun

EKO Fuarcılık Genel Müdürü İlker Altun, “Nature Houses Show, Türkiye’de dağınık ve henüz yeterli sektör bilinci kazanmamış olan doğa evi sektörünün kurumsallaşmasına da hizmet edecek” dedi. Şehirlerde konut ve kira fiyatlarının erişilebilir olmaktan uzaklaşması, uzaktan ya da hibrit çalışma modelleri, erken emeklilik ve kentsel dönüşüm süreci gibi nedenlerle, doğa evlerine yönelen talebin hızla büyüdüğüne işaret eden İlker Altun, “Doğa evleri pazarı büyürken, yüksek talebin cazibesine kapılan standartlara uygun olmayan kalitesiz yapı üretimi, siparişlerin tamamlanmaması ve imar koşullarına uygun olmayan arsa üretimi gibi olumsuzluklar, tüketicinin olduğu kadar, sektörün kurumsal markalarının da aleyhine sonuçlar doğuruyor. Doğa evleri sektörü daha organize hale geldikçe, suistimalleri engellemek daha mümkün hale gelecek. Doğa Evleri Fuarı, aynı zamanda bu amaca da hizmet edecek” şeklinde konuştu.