spoga horse autumn sunduğu yenilikler ile pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor

spoga horse autumn 3 gün boyunca yüzde 83’ü yabancı olmak üzere 33 ülkeden 432 katılımcıyı ağırladı. “Yenilikçi materyaller, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik yönündeki eğilimler gerek katılımcı standlarında gerekse de spoga horse ödülleri başvurularında öne çıktı. Konseptlerin ve ürünlerin kalitesi son derece etkileyiciydi,” diyen Köelnmesse CEO’su Katharina C. Hamma, “Spoga horse autumn ve spoga+gafa’nın birlikte düzenlenmesi, iki endüstri arasında sinerji yaratıyor,” şeklinde yorumda bulundu. İki fuara toplamda 114 ülkeden 40 bin civarında ziyaretçi katıldı.

Yabancı katılımcı oranın yüzde 64’e ulaştığı fuarda, sürekli ziyaretçi akımı ve stantlardaki mükemmel görüşmeler, Spoga Horse’un düzenlendiği 11. Holde olumlu bir hava estirdi. Profesyonel ziyaretçilerin niteliği de son derece tatmin edici oldu. Üyeleri adına görüş bildiren Alman Spor Ürünleri Endüstrisi’nin (BSI) Yönetim Kurulu Üyesi Monique van Dooren-Westerdaal, bu konuda “spoga horse sonbahar, endüstri için önemli bir etkinlik. Özellikle profesyonel ziyaretçilerin yüksek niteliği ve uluslararası profili üyeleri etkiledi. Bu her şeyin ötesinde fuardaki iyi görüşmelere de yansıdı,” şeklinde konuştu. Bağımsız ziyaretçi anketleri de aynı izlenimi doğruladı. Ziyaretçilerin yüzde 50’si şirketlerinin satın alma kararlarına dahil olduklarını söylerken yüzde 26’sı karar mekanizmalarında karar verici konumda olduklarını belirtti.

Ziyaretçiler, fuar katılımcılarının sundukları ürünlerin niteliği ve yenilikler konusunda da tatmin olduklarını belirttiler. Spoga horse sonbahar bu yıl da binicilik modası, toglar, ayakkabı ve çizmelerden eyer, başlık, bakım ve beslenme ürünlerine, aksesuar ve hizmetlere uzanan çapta bütüncül bir pazar tanıtımı ortamı yarattı. Ziyaretçilerin yüzde 83’ü fuardaki sergilenen ürünler ile ilgili olumlu görüş bildirirken yüzde 84’ü ziyaretlerine ilişkin hedeflerine ulaştıklarını ve memnun kaldıklarını söylediler. Endüstrinin önde gelen uluslararası oyuncularının yanısıra genç ve yenilikçi şirketler de yeni ürünleri ile binicilik sporunun fuarını güçlendirdiler.

Spoga horse ödülleri sahiplerini buldu

Spoga horse sonbaharda öne çıkan bir başka etkinlik de spoga horse ödüllerinin verildiği ödül töreni oldu. Uzman jürinin ödül için 50’ye yakın başvuruyu Kölnmesse ve medya ortağı equitrends ile birlikte değerlendirdiği yarışma, yenilik, satış kavramları ve sürdürülebilirlik başlıklı üç kategoride yapıldı. Yenilik kategorisinin kazananı Voss Faible olurken diğer iki kategoride ödülü alan firma Gentle Groomer oldu.

Rakamlarla spoga horse sonbahar 2018

33 ülkeden 432 firmanın katıldığı fuarın 75’i Alman firmalardan oluşurken katılımcıların yüzde 83’ü yurtdışından geldi. Fuarın son gün katılımcı sayılarına ilişkin tahminler ile birlikte spoga horse sonbahar ve bahçe ekipmanlarının sergilendiği spoga+gafe fuarlarına toplam 114 ülkeden 40 bin civarı ziyaretçi katıldı. Yabancı ziyaretçi oranı yüzde 64 olarak açıklandı.