23. Dubai World Cup’ta THUNDER SNOW Şampiyon Oldu

Her yıl büyük bir heyecana sahne olan ve bu yıl Mart ayının son günü Meydan Hipodromu’nda düzenlenen 23. Dubai World Cup’ı  Truva Dergisi olarak Dubai’de takip ettik.

Uluslararası yarış dünyasında çok önemli bir yere sahip olan ve son derece heyecanlı geçen yarışı Godolphin ekürisi safkanlarından  THUNDER SNOW (Helmet – Eastern Joy / Dubai Destination) Fransız jokeyi Christophe Soumillon yönetiminde 2.01.38 derecesi ile kazandı.

Startla birlikte koşuyu önde kabul eden ve koşunun ciddi favorisi olan WEST COATS’ın önünde birinciliğe uzanan Saeed Bin Suroor tarafından antrene edilen safkan, elde ettiği World Cup galibiyeti ile kariyerinin 7. birinciliğine ulaştı.

Ev sahipliği yaptığı festivalde önemli bir başarıya ulaşan ve çok başarılı bir gün geçiren Godolphin ekürisi, Al Quoz Sprint Koşusu’nu (G1) JUNGLE CAT ile, Dubai Turf Koşusu’nu (G1) BENBATL ile ve Dubai Sheema Classic Koşusu’nu ise HAWKBILL isimli safkanla kazandı.

Birincilik ödülü 6 Milyon USD olan ve toplam 10 Milyon USD ikramiyeli Dubai World Cup’ta 10 safkan start aldı. 2000 metre kum pistteki koşuda ikinciliği, WEST COATS elde ederken, Bob Baffert’in çalıştırdığı diğer bir safkan olan MUBTAAHIJ iç kulvara yakın atakları ile üçüncü, PAVEL isimli safkan ise dördüncü oldu.

Bu önemli etkinlikte at sahipleri ve jokeyler ile birebir görüşmeler yapan, aynı zamanda bu önemli isimlerle Truva dergisini buluşturan muhabirimizin objektifinden yansıyan birbirinden renkli kareleri de sizlerle paylaşıyoruz.

Fotoğraf Galerisi

[envira-gallery id=”199″]