98’inci Gazi Koşusu Kazananı Dragon Flame Oldu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün onuruna 1927 yılından bu yana kesintisiz olarak düzenlenen Gazi Koşusu, 30 Haziran Pazar günü 98’inci kez İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu

İstanbul Veliefendi Hipodromu çim pistinde 2400 metre mesafede koşulan yarışta, 2021 doğumlu 3 yaşlı safkan İngiliz tayları, Türk yarışçılığının en prestijli kupasını kazanmak için mücadele etti.

98’inci Gazi Koşusu’nu Akın Sözen’in jokeyliğini yaptığı Dragon Flame adlı safkan 2:38:36’lık derecesiyle kazandı. Engin Ateşler tarafından yetiştirilen ve İbrahim Bekiroğulları tarafından antrene edilen doru erkek tay, ortaya koyduğu parlak performansla kariyerinin ilk Grup koşu birinciliğine imza atarken, katıldığı 7 koşuda toplam 5 galibiyet elde etmiş oldu.

17’si erkek 5’i dişi 22 tayın bu büyük unvan için mücadele ettiği koşuda ikinciliği, jokeyi Selim Kaya idaresindeki Zızka elde ederken, Borrego jokeyi Mehmet Salih Çelik ile üçüncü, Son Of Cooger jokeyi Ahmet Çelik ile dördüncü, Wolf Seyfo  da jokeyi Ercan Çankaya ile beşinci sırada yer aldı.

Koşuyu kazanan atın sahibi Emrah Agun’a birincilik kupasını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider verdi. Jokey Akın Sözen’e ödülünü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri takdim etti. Antrenör İbrahim Bekiroğulları da plaketini İstanbul Valisi Davut Gül’ün elinden aldı.