At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show Başlıyor

At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show bu yıl 5. kez düzenleniyor. Türkiye’nin atçılık markaları EQUIST için gün sayıyor. Alarat, Respect, Yalçınlar, Bekpınar ve Milagro gibi yerli firmaların yanısıra İtalya’dan Bassoli ve Rimastex, Pakistan’dan Super Horse ile GMS Groups gibi firmaların da katıldığı EQUIST’te atçılığın bazı dünya markaları da temsilcileri ve ürünleri ile fuardaki yerini alıyor. At ve binici giysi ve ekipmanlarının yanısıra beslenme, sağlık ve altyapı ürünleri de fuarda sergilenecekler arasında.

Eko Fuarcılık tarafından Tarım Bakanlığı himayesinde, TBF, TJK ile işbirliği halinde düzenlenen EQUIST, Türkiye’nin tek atçılık ve binicilik fuarı olarak sektöre hizmet etmektedir.

Atçılığın sportif, kültürel ve endüstriyel taraflarını buluşturan EQUIST, sportif alanda; pony, voltij, 6 sırık yarışı, çim manejde konkur, dresaj yarışma ve etkinlikleri için hazırlanıyor. Öte yandan fuarın açık olduğu günlerde TJK yarış takvimi kapsamında 1 milyon 100 bin TL ödüllü erkek ve dişi tay deneme koşularının yanısıra Fetih, Anneler Günü gibi özel koşular ile birlikte toplam 2 milyon 155 bin TL ikramiye dağıtılacak.

’Sizi de EQUIST’in yarattığı bu eşsiz ve üst düzey ortama davet etmekten memnuniyet duyarız.’ diyen EKO Fuarcılık Fuarlar Müdürü Altınay Bekar; “Sürekli geliştirilen ve düz koşu yanında her türlü binicilik aktivitelerinin yapılmasına uygun alt yapısı olan Veliefendi Hipodromu;  kapalı maneji, açık pistleri, modern ahırları, yeşil alanları, toplantı, konferans ve diğer salonları ile katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazır.” şeklinde konuştu.

Altınay Bekar sözlerini, ‘EQUIST ile Türkiye’de at ve binicilik alanında yatırım yapmış veya yapmayı planlayan sektör üyelerinin yanısıra dünya atçılık markalarının da dikkatini Türkiye pazarına çekmek istiyoruz.’ diyerek tamamladı.

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST  İstanbul Horse Show

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show, 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde yer alan İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek. EQUIST’ in katılımcılarının büyük çoğunluğu at ve binicilik dünyasının önemli markalarını temsil edecek. At ve binici kıyafetleri, at üreme, besleme, bakım, tedavi, taşıma, spor ve yarışma amaçlı eğitim, box, tavla, açık-kapalı manej gibi sektörün her türlü gereksinimine yanıt verecek ürün ve hizmet gruplarının örnekleri, EQUIST’de sergilenecek. Türkiye’den fuarı ziyaret edecek olan amatörler ve profesyonel at camiası üyeleri dışında, Ortadoğu ve Arap ülkeleri ile Orta Asya Türki Cumhuriyetleri’nden katılımın yüksek olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir