At binmeye özeniyorsunuz ama maliyetleri gözünüzü mü korkutuyor? Yapabilirsiniz! Binicilik artık pahalı bir spor değil…

“Ruh ve beden sağlığı için ideal bir spor olan binicilik, ülkemizde maalesef çok pahalı bir spor olarak algılanıyor. Bu nedenle pek çok kişi biniciliği alternatif olarak bile görmüyor, araştırmıyor. Halbuki binicilik artık karşılanması mümkün olmayan maliyetler doğurmuyor,”  diyen Eko Fuarcılık Fuarlar Müdürü Altınay Bekar, bu gelişimde At ve Binicilik Fuarı EQUIST’in önemli bir rol oynadığına dikkati çekiyor. “EQUIST’i başlattığımızda binicilik sınırlı sayıda mekanda yapılabilen bir spordu. Ata ve biniciye özgü ekipmanlar da aynı şekilde az sayıda ve neredeyse tamamı Avrupa markası ürünler olduğu için maliyetleri çok yüksekti. Fuar, bu sektörde bir hareketlilik, bir farkındalık yarattı. Başka başka markalar Türkiye’deki potansiyelin farkına vardı, yerli üreticiler daha görünür hale geldi. Birbiri ardına açılan kulüpler Türkiye’nin dört bir yanında binicilik sporunun yaygınlaşmasına olanak tanıdı,” diyor ve ekliyor: “Biz dünyanın dört bir yanında fuarımızı tanıtırken aslında Türkiye’deki bu potansiyeli tanıtıyoruz ve bunu sektörün gönüllü elçileri gibi yapıyoruz. Artık binicilik camiasında EQUIST’i bilmeyen yok. Bu nedenledir ki fuarın açılmasına sayılı günler kala bile Katar’dan bir katılımcı listelerimize dahil oldu.”

11-13 Mayıs tarihleri arasında fuarı ziyaret edenler çok sayıda alternatifi bir arada bulacaklar. Artık Avrupa’nın da tercih ettiği, kaliteli ve uygun fiyatlı Pakistan menşeli ürünler de var, Avrupa’nın olmazsa olmaz markaları da… Ayrıca fuarın katılımcı profili son derece geniş. Örneğin; Kanada’nın önde gelen ve eğitiminin odağına binicilik sporunu almış olan bir lisesi de fuarda yeni öğrencilerini kabule hazır. “Bazı fırsatlar kaçmaz, bir yıl daha beklememek ve bu dünyaya hemen adım atmak için EQUIST’i sakın kaçırmayın,”  diyen Altınay Bekar, 11-13 Mayıs tarihlerini mutlaka takvimlerinizde işaretleyin diye uyarıyor ve ekliyor: “Baharı Veliefendi Hipodromu’nun muhteşem doğasında, hem de şehrin merkezinde karşılamaktan daha iyi ne alternatifiniz olabilir ki?”

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST  İstanbul Horse Show

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show, 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde yer alan İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek. EQUIST’ in katılımcılarının büyük çoğunluğu at ve binicilik dünyasının önemli markalarını temsil edecek. At ve binici kıyafetleri, at üreme, besleme, bakım, tedavi, taşıma, spor ve yarışma amaçlı eğitim, box, tavla, açık-kapalı manej gibi sektörün her türlü gereksinimine yanıt verecek ürün ve hizmet gruplarının örnekleri, EQUIST’de sergilenecek. Türkiye’den fuarı ziyaret edecek olan amatörler ve profesyonel at camiası üyeleri dışında, Ortadoğu ve Arap ülkeleri ile Orta Asya Türki Cumhuriyetleri’nden katılımın yüksek olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir